Zrozumieć fenomen procesu badawczego

 

Dbając o właściwą realizację planów rozwojowych oraz mając na uwadze nadchodzące projekty warto zwrócić uwagę na dobre firmy badawcze, które w kompleksowy sposób będą w stanie udzielić potrzebnych informacji, które nie tylko wesprą realizowane projekty, ale także ujawnią zachodzące zmiany w badanym obszarze.

 

Co znaczy być dobrym?

Starając się o przeprowadzenie wysokojakościowych badań należy zwrócić uwagę na dobranie dobrej firmy badawczej, która będzie w stanie w pełni odpowiedzieć na ujawnione zapotrzebowanie. Taka firma powinna posiadać:

 • odpowiednie narzędzia badawcze i aplikacje;
 • szeroki wachlarz rodzajów badań;
 • zaplecze programowe odpowiadające różnym potrzebom rynku;
 • kilkuletnie doświadczenie poparte wiarygodnymi badaniami;
 • grono specjalistów i współpracowników.

 

Proces badawczy powinien być zrozumiały dla wszystkich

Należy zwrócić uwagę także na kompetencje i zasoby, którymi dysponuje firma badawcza. Ważne jest, aby taka firma podnosiła własne umiejętności, podążała za zachodzącymi zmianami i była nastawiona na rozwój. Innym ważnym składnikiem jest usprawnianie pracy badawczej dzięki posiadaniu:

 • dedykowanych badaniu aplikacji;
 • potrzebnego sprzętu oraz sal;
 • sieci współpracowników m.in. teleankieterów, tajemniczych klientów itp..

Aplikacje powinny służyć do podnoszenia jakości badania, a więc powinny dbać o przejrzystość i klarowność całego procesu badawczego. Każda z aplikacji powinna być dostosowana do odbiorców, którzy posiadają różny stopień zaawansowania technologicznego.

 

Sposób na wysoką jakość badań

Sale, którymi dysponuje firma powinny być dostosowane do przeprowadzenia:

 • spotkań grup fokusowych;
 • badań metodą CATI i innymi;
 • innych działań badawczych.

Zaplecze technologiczne dobrych firm badawczych jest bardzo ważne, gdyż pozwala na wykorzystanie w pełni narzędzi i metod badawczych, które powinny w sposób kompleksowy uchwycić temat badania. Stąd tak ważne jest, aby zespół złożony był z ekspertów z różnych dziedzin takich jak:

 • analityków;
 • statystyków;
 • ekonomistów;
 • informatyków;
 • socjologów.

 

Efekty są miarą każdego działania

Dobre firmy badawcze to te, które nabyły umiejętność odpowiadania na pojawiające się zapotrzebowania i oczekiwania ze strony klientów. Nawiązanie takiej współpracy pozwala na otrzymanie informacji, które będą wspierać proces podejmowania właściwych decyzji biznesowych. Firmy takie jak BioStat umożliwiają przeprowadzenie kompleksowego procesu badawczego z uwzględnieniem dbałości o jakość i wiarygodność otrzymanych danych oraz wniosków.

Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.