O wyborze firmy badawczej

Realizacja procesu badawczego powinna być nakierowana na spełnienie wcześniej określanych wyzwań. W związku z tym warto wybrać dobrą firmę badawczą, która będzie w stanie podołać projektowi. Ma się tutaj na uwadze zaplecze personalne, ale także narzędzia badawcze, a w tym umiejętność pozyskiwania uczestników badania. Należy mieć na uwadze, że proponowany plan działania powinien być odpowiedni dla postawionego celu.

 

Na to musisz zwrócić uwagę!

Z uwagi na konkurencyjność firm badawczych należy zapoznać się ofertą konkretnej firmy, a w tym z:

 • doświadczeniem firmy;
 • zasobami personalnymi;
 • rekomendacjami, opiniami nt. firmy.

Ponadto warto zwrócić uwagę czy podejmowane przez firmę dotychczasowe projekty się zbieżne z przynoszonym tematem. Należy zaznaczyć, że dobra firma badawcza charakteryzuje się doświadczeniem, które może zostać wykorzystane w realizowanym projekcie.

 

Pracownik ma wpływa na jakość procesu

Pracownicy są zasobem firmy, który ma znaczenie dla osiąganego przez nią sukcesu. Należy mieć tutaj na uwadze, że pracownicy powinni:

 • być ekspertami;
 • posiadać odpowiednie kwalifikacje;
 • być kreatywni i otwarci na nowe rozwiązania;
 • skupiać się na wyznaczonym celu;
 • rozumieć, że od ich pracy zależy powodzenie projektu.

Nadto efekty pracy konkretnych pracowników wpływają na osiągany sukces tak firmy badawczej, jak i zleceniodawcy badania. Dzięki otwartości badacza można zastosować innowacyjne rozwiązania, które wpłyną na jakość prowadzonych działań w obrębie całej firmy.

 

Dobór firmy badawczej nie jest łatwy

Poprzez zapoznanie się z rekomendacjami, opiniami o firmie można wskazać, jakie cechy powinna mieć dobra firma badawcza. Cechy te mogą odpowiadać różnym kwestiom takim jak na przykład:

 • cel badania;
 • charakter badania;
 • posiadane źródła wiedzy;
 • dotychczas przeprowadzone projekty badawcze.

Posiadając już doświadczenie w zlecaniu procesów badawczych łatwiej jest dobrać firmę, która spełni konkretne wymagania, a przy tym udzieli wskazówek, które rzeczywiście pomogą w realizacji postawionego celu.

 

Wyniki nie mogą pójść na marne

Korzystając z innowacyjnych narzędzi badawczych można polepszyć komunikację pomiędzy wykonującym, a zlecającym badanie. Wobec tego wśród cech dobrej firmy badawczej można wymienić otwartość na nowe rozwiązania, które skrócą czas potrzebny na realizację badana, a przy tym w pozytywny sposób wpłyną na jakość uzyskiwanych wyników. Z pewnością dobierając firmę badawczą należy wykazać się dużą starannością.

Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.