Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół

 

Tego rodzaju badania niosą za sobą wiele zalet, zarówno dla pracodawcy, jak i jego pracowników. Jest to szansa na porozumienie, wymianę poglądów, czy usprawnienie działania naszego przedsiębiorstwa. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju badania pracowników wykorzystywane są coraz częściej w polskich firmach i przyczyniają się do odniesienia sukcesu.

 

Co umożliwiają nam badania pracownicze?

 

Przede wszystkim pomagają określić poziom satysfakcji pracowników, a także metody poprawy ich zadowolenia. Biorą oni udział w specjalnie przygotowanej ankiecie, która porusza takie kwestie jak:

 

- satysfakcja z poziomu wynagrodzenia, możliwości rozwojowych i obowiązującego systemu awansów,

- satysfakcja z podziału zadań w firmie i zakresu obowiązków,

atmosfera panująca w pracy,

- relacja z przełożonymi i zakres otrzymywanego wsparcia,

- poczucie sprawiedliwości organizacyjnej,

- odczuwane bezpieczeństwo zatrudnienia.

 

Metody przeprowadzania badań

 

Najczęściej forma badań opinii pracowniczych to ankiety tradycyjne lub internetowe. Tutaj należy zaznaczyć, iż nie jest to typowa ankieta, którą bez problemu może stworzyć każdy z nas – jest ona kreowana przy użyciu specjalistycznych programów i często zawiera rozbudowane systemy pytań, które umożliwiają zdobycie bardziej szczegółowych informacji.

 

Wszelkie elementy ankiety muszą być dobrze przemyślane i zaplanowane, aby każdy pracownik mógł przez nią z powodzeniem przebrnąć. Warto dodać, że ankiety są tworzone indywidualnie dla każdej firmy, ponieważ liczy się specyfikacja pracy w danym miejscu, a także sam cel badania, który w każdej firmie może być zupełnie inny.

 

Niekiedy badania pracownicze mają charakter ogólny, innym razem skupiają się na uzyskaniu kilku kluczowych odpowiedzi.

 

Firma od zadań specjalnych

 

Tworzenie specjalistycznych ankiet, które mają dać rzetelne wyniki na własną rękę mija się z celem, dlatego też większość firm decyduje się właśnie na wynajęcie firmy zewnętrznej. Jest to najlepsze rozwiązanie ze względu na doświadczenie i profesjonalizm, którym się cechują. Ponadto w ofercie znajdziemy nie tylko przeprowadzenie ankiet, ale również zebrania grup oraz przeprowadzenie wywiadów  częściowo ustrukturyzowanych z konkretnymi pracownikami.

 

Zapoznajemy się również z dokumentacją firmy, aby wykorzystać doświadczenie i zwrócić uwagę na niektóre kwestie, którym warto się przyjrzeć i również przeanalizować. W efekcie pracodawca otrzymuje obszerną publikację, która zawiera uzyskane wyniki, wykaz mocnych oraz słabych stron funkcjonowania firmy, a także propozycje usprawnienia działania niektórych systemów.

Przeziębienie czy alergia – jak rozróżnić? erecepta – innowacja która podbija serca Polaków Krótkowzroczność związana z małą ilością snu i czasu spędzanego przed ekranem Cukrzyca: 7 rzeczy, które zbyt często ignorujemy Dlaczego warto przeprowadzać ankietę CAWI dotycząca komunikacji wewnętrznej wśród pracowników? Jak badać świadomość marki za pomocą ankiet? Nowe technologie kształtują sposób przeprowadzania badań ankietowych Ankieta, czy kwestionariusz – co jest lepsze? Ankiety online - ich mocne strony Jak długo powinna trwać ankieta CATI? Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Czy badania CAWI gwarantują wiarygodne wyniki? Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.