Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy

 

Zadowolony pracownik ma niewątpliwy wpływ na sukces firmy. Jeśli przedsiębiorstwo jest duże, wówczas dobrze jest zadbać, aby wszyscy pracownicy czuli satysfakcję ze swojej pracy. Warto podkreślić, że nie tylko zarobki mają wpływ na to, że pracownikom chce się pracować. Jest również wiele innych czynników decydujących o tym, że każdego dnia przychodzą do pracy z ochotą.

 

Jeśli czynniki te są dobre, wówczas pracownik chętnie pracuje, a to przekłada się na dochody przedsiębiorstwa. Jeśli zaś przychodzi z przymusu, wówczas działa to na niekorzyść firmy. Badania satysfakcji z pracy pozwalają określić poziom zadowolenia pracowników i w razie konieczności umożliwiają wprowadzenie zmian, które pozytywnie wpłyną na ludzi.

 

Co mogą powiedzieć nam badania pracowników?

 

Dobrze przygotowane i przeprowadzone badania pracownicze mogą wskazać na największe problemy i potrzeby poszczególnych pracowników, jak i całych grup pracowniczych. Często wyniki badania pracowników są zaskakujące dla pracodawców. Okazuje się bowiem, że pracownicy nie czują się dobrze w swojej pracy i chętnie wprowadziliby kilka zmian w firmie. Wiele firm nie robi badań pracowniczych bojąc się faktu, że konieczne będzie wprowadzenie kosztownych zmian, co nie zawsze jest prawdą. Bywa, że wystarczy zmienić zapis w regulaminie pracy, aby pracownicy byli bardziej z niej zadowoleni.

 

Doskonałym przykładem może być opis obowiązującego w pracy stroju, gdzie jako obowiązkowe wpisane jest obuwie na wysokim obcasie – w domyśle szpilki. Wprawdzie kobieta w tego typu butach prezentuje się doskonale, jednak po ośmiu godzinach w pracy stojącej w takim obuwiu mogą pojawić się problemy zdrowotne. Dlatego dla pracownic takich firm powodem do satysfakcji będzie możliwość założenia butów o obcasie 4-5 cm, który zmniejszy obciążenie nóg. Jak można zauważyć, firma nie ponosi kosztów takich zmian, a pracownice znacznie chętniej przychodzą do pracy i wykonują swoje zadania.

 

Co jest ważne dla pracownika, aby był zadowolony z pracy?

 

W mediach można przeczytać, że dzisiejsi pracownicy mają duże wymagania dotyczące pracy. Tak jest rzeczywiście, jednakże nie wszystkie wymagania są trudne do spełnienia przez pracodawcę. Jak już wyżej wspomniano czasami drobne udogodnienia wychodzące naprzeciw pracownikom sprawiają, że są oni zadowoleni ze swojej pracy.

 

Warto też wspomnieć, że przeprowadzenie badania satysfakcji z pracy pozwoli odkryć również inne zagadnienia ważne dla pracowników. Wśród nich można wyodrębnić np. znudzenie pracą. Jeśli pracodawca w porę zauważy to zjawisko może mu zapobiec na wiele różnych sposobów. Mając wykwalifikowanego pracownika należy zastanowić się czy lepszym wyjściem będzie jego rezygnacja z pracy z powodu wypalenia zawodowego czy może warto zmienić zakres jego obowiązków, co wprowadzi urozmaicenie do jego codziennych działań.

 

Wprowadzenie takich zmian w przedsiębiorstwie, aby pracownikom pracowało się lepiej nie zawsze wiąże się z dużymi kosztami. Warto wykonywać badania satysfakcji z pracy i wprowadzać w życie wnioski z nich płynące, ponieważ zadowolony pracownik pracuje lepiej, a to z kolei przekłada się na działalność całej firmy.

Przeziębienie czy alergia – jak rozróżnić? erecepta – innowacja która podbija serca Polaków Krótkowzroczność związana z małą ilością snu i czasu spędzanego przed ekranem Cukrzyca: 7 rzeczy, które zbyt często ignorujemy Dlaczego warto przeprowadzać ankietę CAWI dotycząca komunikacji wewnętrznej wśród pracowników? Jak badać świadomość marki za pomocą ankiet? Nowe technologie kształtują sposób przeprowadzania badań ankietowych Ankieta, czy kwestionariusz – co jest lepsze? Ankiety online - ich mocne strony Jak długo powinna trwać ankieta CATI? Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Czy badania CAWI gwarantują wiarygodne wyniki? Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.