Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza?

W trakcie realizowania procesu badawczego, pojawiają się kwestie związane z wyborem narzędzi badawczych, dostosowanych zarówno do próby badawczej, oczekiwań osób zlecających badanie oraz umiejętności i posiadanych zasobów firmy badawczej.

Innowacyjna firma badawcza dzięki posiadaniu szerokiego wachlarza możliwości, będzie w stanie przeprowadzać skuteczne procesy badawcze, nakierowane na zminimalizowanie czasu realizacji badania oraz ograniczenie wykorzystywanych środków finansowych do minimum.

 

Podstawą skutecznego działania są pracownicy

Jednak podstawowym zasobem nowoczesnej firmy są jej pracownicy, którzy powinni:

 • być ekspertami w podejmowanych działaniach;
 • posiadać kwalifikacje potrzebne do zrealizowania procesu;
 • być kreatywni;
 • być otwarci na nowe rozwiązania nadający nową jakość ich pracy;
 • potrafić zarządzać najbardziej skomplikowanymi i czasochłonnymi procesami badawczymi;
 • wkładem swojej pracy przykładać się do powodzenia realizowanych projektów.

Pracownicy podejmując działania, powinni posiadać odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, co pozwoli im na skuteczne przeprowadzanego procesu badawczego, zorientowanego na osiąganie postawionych celów.

 

Po czym rozpoznasz innowacyjną firmę?

Firma, która dąży do miana bycia innowacyjną, powinna w swoich działaniach uwzględniać odpowiednio wyposażone zaplecze techniczne, na które powinny składać się takie elementy, jak:

 • innowacyjne aplikacje usprawniające procesy badawcze;
 • własna sieć ankieterka korzystająca z najnowszych rozwiązań np. w postaci paneli badawczy lub ankietyzacji z wykorzystaniem urządzeń mobilnych;
 • odpowiednio wyposażoną salę potrzebną na przeprowadzenia badania metodą FGI (zogniskowane wywiady grupowe);
 • fachowe wyposażenie i oprogramowania na przeprowadzania badań metodą CATI czy CAPI;
 • dostępność do najnowszych technologii, które ułatwiają interpretowanie nawet dużych zbiorów danych;
 • posiadanie urządzeń potrzebnych do przeprowadzenia procesu badawczego z wykorzystaniem różnych technik badawczych np. tablety, telefony, rzutniki itp..

 

Innowacyjność to nie tylko narzędzia

Jednak zastosowane rozwiązania technologiczne, nie zastąpią wiedzy oraz doświadczenia poszczególnych członków zespołu. Stąd też ważne jest, aby zespół składał się z kadry ekspertów z takich dziedzin, jak nauki społeczne, statystyka, informatyka czy ekonomia. Warto tym samym zaznaczyć, iż innowacyjna firma badawcza to przede wszystkim firma, która potrafi wykorzystać posiadany potencjał w postaci członków swojego zespołu, a tym samym:

 • dba o rozwój swoich pracowników;
 • ceni współpracę z osobami zlecającymi badanie, co stanowi dla firmy nowe doświadczenia i zwiększa wiedzę pracowników;
 • wprowadza udoskonalenia w postaci np. aplikacji, oprogramowań, które mają na celu usprawnienie procesu badawczego.

Tagi

rzetelna firma innowacyjna firmaa rzetelna firma badawcza
Przeziębienie czy alergia – jak rozróżnić? erecepta – innowacja która podbija serca Polaków Krótkowzroczność związana z małą ilością snu i czasu spędzanego przed ekranem Cukrzyca: 7 rzeczy, które zbyt często ignorujemy Dlaczego warto przeprowadzać ankietę CAWI dotycząca komunikacji wewnętrznej wśród pracowników? Jak badać świadomość marki za pomocą ankiet? Nowe technologie kształtują sposób przeprowadzania badań ankietowych Ankieta, czy kwestionariusz – co jest lepsze? Ankiety online - ich mocne strony Jak długo powinna trwać ankieta CATI? Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Czy badania CAWI gwarantują wiarygodne wyniki? Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.