Zrozumieć fenomen procesu badawczego

 

Dbając o właściwą realizację planów rozwojowych oraz mając na uwadze nadchodzące projekty warto zwrócić uwagę na dobre firmy badawcze, które w kompleksowy sposób będą w stanie udzielić potrzebnych informacji, które nie tylko wesprą realizowane projekty, ale także ujawnią zachodzące zmiany w badanym obszarze.

 

Co znaczy być dobrym?

Starając się o przeprowadzenie wysokojakościowych badań należy zwrócić uwagę na dobranie dobrej firmy badawczej, która będzie w stanie w pełni odpowiedzieć na ujawnione zapotrzebowanie. Taka firma powinna posiadać:

 • odpowiednie narzędzia badawcze i aplikacje;
 • szeroki wachlarz rodzajów badań;
 • zaplecze programowe odpowiadające różnym potrzebom rynku;
 • kilkuletnie doświadczenie poparte wiarygodnymi badaniami;
 • grono specjalistów i współpracowników.

 

Proces badawczy powinien być zrozumiały dla wszystkich

Należy zwrócić uwagę także na kompetencje i zasoby, którymi dysponuje firma badawcza. Ważne jest, aby taka firma podnosiła własne umiejętności, podążała za zachodzącymi zmianami i była nastawiona na rozwój. Innym ważnym składnikiem jest usprawnianie pracy badawczej dzięki posiadaniu:

 • dedykowanych badaniu aplikacji;
 • potrzebnego sprzętu oraz sal;
 • sieci współpracowników m.in. teleankieterów, tajemniczych klientów itp..

Aplikacje powinny służyć do podnoszenia jakości badania, a więc powinny dbać o przejrzystość i klarowność całego procesu badawczego. Każda z aplikacji powinna być dostosowana do odbiorców, którzy posiadają różny stopień zaawansowania technologicznego.

 

Sposób na wysoką jakość badań

Sale, którymi dysponuje firma powinny być dostosowane do przeprowadzenia:

 • spotkań grup fokusowych;
 • badań metodą CATI i innymi;
 • innych działań badawczych.

Zaplecze technologiczne dobrych firm badawczych jest bardzo ważne, gdyż pozwala na wykorzystanie w pełni narzędzi i metod badawczych, które powinny w sposób kompleksowy uchwycić temat badania. Stąd tak ważne jest, aby zespół złożony był z ekspertów z różnych dziedzin takich jak:

 • analityków;
 • statystyków;
 • ekonomistów;
 • informatyków;
 • socjologów.

 

Efekty są miarą każdego działania

Dobre firmy badawcze to te, które nabyły umiejętność odpowiadania na pojawiające się zapotrzebowania i oczekiwania ze strony klientów. Nawiązanie takiej współpracy pozwala na otrzymanie informacji, które będą wspierać proces podejmowania właściwych decyzji biznesowych. Firmy takie jak BioStat umożliwiają przeprowadzenie kompleksowego procesu badawczego z uwzględnieniem dbałości o jakość i wiarygodność otrzymanych danych oraz wniosków.

Przeziębienie czy alergia – jak rozróżnić? erecepta – innowacja która podbija serca Polaków Krótkowzroczność związana z małą ilością snu i czasu spędzanego przed ekranem Cukrzyca: 7 rzeczy, które zbyt często ignorujemy Dlaczego warto przeprowadzać ankietę CAWI dotycząca komunikacji wewnętrznej wśród pracowników? Jak badać świadomość marki za pomocą ankiet? Nowe technologie kształtują sposób przeprowadzania badań ankietowych Ankieta, czy kwestionariusz – co jest lepsze? Ankiety online - ich mocne strony Jak długo powinna trwać ankieta CATI? Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Czy badania CAWI gwarantują wiarygodne wyniki? Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.