O wyborze firmy badawczej

Realizacja procesu badawczego powinna być nakierowana na spełnienie wcześniej określanych wyzwań. W związku z tym warto wybrać dobrą firmę badawczą, która będzie w stanie podołać projektowi. Ma się tutaj na uwadze zaplecze personalne, ale także narzędzia badawcze, a w tym umiejętność pozyskiwania uczestników badania. Należy mieć na uwadze, że proponowany plan działania powinien być odpowiedni dla postawionego celu.

 

Na to musisz zwrócić uwagę!

Z uwagi na konkurencyjność firm badawczych należy zapoznać się ofertą konkretnej firmy, a w tym z:

 • doświadczeniem firmy;
 • zasobami personalnymi;
 • rekomendacjami, opiniami nt. firmy.

Ponadto warto zwrócić uwagę czy podejmowane przez firmę dotychczasowe projekty się zbieżne z przynoszonym tematem. Należy zaznaczyć, że dobra firma badawcza charakteryzuje się doświadczeniem, które może zostać wykorzystane w realizowanym projekcie.

 

Pracownik ma wpływa na jakość procesu

Pracownicy są zasobem firmy, który ma znaczenie dla osiąganego przez nią sukcesu. Należy mieć tutaj na uwadze, że pracownicy powinni:

 • być ekspertami;
 • posiadać odpowiednie kwalifikacje;
 • być kreatywni i otwarci na nowe rozwiązania;
 • skupiać się na wyznaczonym celu;
 • rozumieć, że od ich pracy zależy powodzenie projektu.

Nadto efekty pracy konkretnych pracowników wpływają na osiągany sukces tak firmy badawczej, jak i zleceniodawcy badania. Dzięki otwartości badacza można zastosować innowacyjne rozwiązania, które wpłyną na jakość prowadzonych działań w obrębie całej firmy.

 

Dobór firmy badawczej nie jest łatwy

Poprzez zapoznanie się z rekomendacjami, opiniami o firmie można wskazać, jakie cechy powinna mieć dobra firma badawcza. Cechy te mogą odpowiadać różnym kwestiom takim jak na przykład:

 • cel badania;
 • charakter badania;
 • posiadane źródła wiedzy;
 • dotychczas przeprowadzone projekty badawcze.

Posiadając już doświadczenie w zlecaniu procesów badawczych łatwiej jest dobrać firmę, która spełni konkretne wymagania, a przy tym udzieli wskazówek, które rzeczywiście pomogą w realizacji postawionego celu.

 

Wyniki nie mogą pójść na marne

Korzystając z innowacyjnych narzędzi badawczych można polepszyć komunikację pomiędzy wykonującym, a zlecającym badanie. Wobec tego wśród cech dobrej firmy badawczej można wymienić otwartość na nowe rozwiązania, które skrócą czas potrzebny na realizację badana, a przy tym w pozytywny sposób wpłyną na jakość uzyskiwanych wyników. Z pewnością dobierając firmę badawczą należy wykazać się dużą starannością.

Przeziębienie czy alergia – jak rozróżnić? erecepta – innowacja która podbija serca Polaków Krótkowzroczność związana z małą ilością snu i czasu spędzanego przed ekranem Cukrzyca: 7 rzeczy, które zbyt często ignorujemy Dlaczego warto przeprowadzać ankietę CAWI dotycząca komunikacji wewnętrznej wśród pracowników? Jak badać świadomość marki za pomocą ankiet? Nowe technologie kształtują sposób przeprowadzania badań ankietowych Ankieta, czy kwestionariusz – co jest lepsze? Ankiety online - ich mocne strony Jak długo powinna trwać ankieta CATI? Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Czy badania CAWI gwarantują wiarygodne wyniki? Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.