System ambitnego badacza - eCRF

Wyniki uzyskane w badaniach klinicznych pozwalają na rozwój nauki i lepsze poznanie człowieka. Zainteresowanie badaniami klinicznymi skutkuje tworzeniem innowacyjnych systemów wspierających badaczy. Z pomocą badaniom klinicznym przychodzą systemy takie jak eCRF, czyli elektroniczna wersja karty obserwacji klinicznej, które wyposażone są w takie atrybuty jak electronic data capture system, który to odpowiedzialny jest za gromadzenie danych do badań klinicznych.

 

eCRF to wiele możliwości

eCRF to wielomodułowy system pozwalający na szybkie, bezpieczne i łatwe pozyskanie takich informacji jak:

  • wiek, płeć itp. pacjentów stosujących dany lek
  • bezpieczeństwo lekarstw i występowanie skutków ubocznych
  • częstotliwość występowania schorzeń
  • stopień stosowania się pacjentów do instrukcji zawartych na ulotce
  • efektowność prowadzenia danej farmakoterapii.

 

Zastosowanie samego electronic data capture system sprawia, że eCRF wprowadza badania na nowy poziom dbając przy tym o ich efektywność. Ponadto system ten pozwala na bieżącą kontrolę wyników badań oraz dba o dobro pacjenta. Omawiany system skonstruowany jest tak, aby odpowiadać na bieżące potrzeby badaczy. Uwzględnienie zarówno potrzeb badaczy, jak i dobra pacjenta sprawia, że eCRF jest systemem wartym polecenia i zastosowania.

 

System stworzony dla badaczy

Dzięki wyposażeniu w electronic data capture system eCRF jest wyjątkowy i może pretendować do miana elementarnego pomocnika badacza. Przeznaczony jest on, aby wspierać badania kliniczne, obserwacyjne, statystyczno - epidemiologiczne et cetera. Co więcej wyróżnia go między innymi:

  • dostęp z dowolnego miejsca
  • kontrola poprawności i komplementarności na etapie wprowadzania danych
  • monitorowanie statystyk badania w trybie online
  • moduł automatycznego tworzenia kopii zapasowej
  • moduł statystki pozwalający śledzić postęp badania.

 

Jak widać eCRF oferuje gamę różnorakich możliwości. Zastosowanie tego systemu nie tylko poprawia jakość samych badań, ale także zwiększa poziom bezpieczeństwa pacjentów. A jak wiadomo o dobro pacjenta należy zadbać w pierwszej kolejności. Zastosowanie tego systemu wspiera także wzrost poziomu etyczności badań klinicznych.

Dzięki zastosowaniu takich możliwości jak electronic data capture system realne stało się poprawienie jakości samych badań, ale także ułatwienie pracy badawczej. Tym bardziej, że eCRF może skutecznie stosować na każdym etapie projektu. Jest to system, który w pełni odpowiada potrzebą badaczy i który został opracowany w odpowiedzi właśnie na ich wymagania.

Przeziębienie czy alergia – jak rozróżnić? erecepta – innowacja która podbija serca Polaków Krótkowzroczność związana z małą ilością snu i czasu spędzanego przed ekranem Cukrzyca: 7 rzeczy, które zbyt często ignorujemy Dlaczego warto przeprowadzać ankietę CAWI dotycząca komunikacji wewnętrznej wśród pracowników? Jak badać świadomość marki za pomocą ankiet? Nowe technologie kształtują sposób przeprowadzania badań ankietowych Ankieta, czy kwestionariusz – co jest lepsze? Ankiety online - ich mocne strony Jak długo powinna trwać ankieta CATI? Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Czy badania CAWI gwarantują wiarygodne wyniki? Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.