Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM

Fizjoterapeuci na polskim rynku zyskują coraz większe znaczenie ciesząc się coraz większym zaufaniem. Sukcesywnie wzrasta też liczba gabinetów doceniających zalety Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Narzędzie to ma niewątpliwie swój udział w usprawnianiu ich pracy, co doceniają sami pacjenci. W przypadku wielu fizjoterapeutów, oferujących swe usługi na zasadzie indywidualnej praktyki e-kartoteka jest rozwiązaniem idealnie wpisującym się w ich potrzeby.

 

Kompleksowy zbiór danych o pacjencie

Zaletą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile - program dla fizjoterapeuty jest na pewno natychmiastowy dostęp do pełnej karty pacjenta. To kompleksowy zbiór danych dotyczących stanu zdrowia pacjenta, chorób oraz udzielonych mu świadczeń zdrowotnych. Aplikacja skonstruowana jest tak, by wspierać pracę zarówno indywidualnych gabinetów fizjoterapeutycznych, jak i małych przychodni. Tworząc Medfile firma BioStat postawiła sobie cele:

-  wspierać organizację pracy,

- zapewnić bezpieczeństwo, wygodę i intuicyjną obsługę,

- zharmonizować kalendarz wizyt,

- pomóc w prowadzeniu pełnej dokumentacji,

- generować automatycznie raporty i zestawienia.

 

Aplikacje medyczne dla fizjoterapeutów

To tyle, jeśli chodzi o organizację czasu pracy fizjoterapeuty. Przejdźmy do samego badania przedmiotowego, które aplikacja Medfile także wspiera. Rzetelne prowadzenie dokumentacji medycznej to, obok wiedzy i doświadczenia, podstawa działania każdego reprezentanta zawodów medycznych. Kompleksowo zebrany wywiad chorobowy poparty badaniem fizykalnym, jak również znajomością fizjologii, anatomii i patologii – od lekarza, czy fizjoterapeuty wymagamy naprawdę wiele. Na szczęście, współczesne technologie wspierają ich w gromadzeniu i kompletowaniu danych.

 

Badanie przedmiotowe ze wsparciem Medfile

Specjalnie z myślą o fizjoterapeutach w EDM Medfile została stworzona karta wizyty pacjenta. Dzięki niej każde spotkanie przebiega bardziej efektywnie. Fizjoterapeuta gromadząc w jednym miejscu zebrany wywiad ma możliwość dobrać właściwe metody rehabilitacyjne, obserwować postępy leczenia, a tym samym osiągnąć lepsze efekty prowadzonych działań. Program prowadzi fizjoterapeutę przez kolejne etapy wizyty, z dbałością o kompleksowość danych. Moduł obejmujący analizę ruchu i postawę ciała pacjenta uwzględnia opis funkcjonalny. Fizjoterapeuta wpisuje zaobserwowane nieprawidłowości, wyniki testów, jak i specjalistycznych badań. Diagnostykę ułatwia opcja dodawania plików w postaci załączników. Rozpoznanie specjalista może wpisać słownie, za pomocą kodu ICD lub ICF. Na koniec aplikacja Medfile sugeruje także uzupełnienie planu dalszej rehabilitacji.

 

Wiele pomocnych narzędzi dla fizjoterapeutów

Wyjątkowym rozwiązaniem w EDM Medfile jest karta wizyty z diagramem fizjoterapeutycznym. Stworzona przez nas we współpracy z fachowcami pozwoliła na zaimplementowanie interaktywnego modelu człowieka. Prezentacja sylwetki z czterech stron pozwala na graficzne odzwierciedlanie bolesnych miejsc.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile zawiera wiele takich przydatnych dla fizjoterapeutów funkcji. Jej prowadzanie jest łatwe, a sama konstrukcja narzędzia niezwykle intuicyjna.

Przekonaj się sam jak to działa. Umów się już dziś na prezentację i rozpocznij 14 dniowy bezpłatny okres testowy.

Tagi

elektroniczna dokumentacja medyczna program dla fizjoterapeutów program dla lekarzy aplikacja edm program dla poradni przypomnienia SMS rejestracja online
Przeziębienie czy alergia – jak rozróżnić? erecepta – innowacja która podbija serca Polaków Krótkowzroczność związana z małą ilością snu i czasu spędzanego przed ekranem Cukrzyca: 7 rzeczy, które zbyt często ignorujemy Dlaczego warto przeprowadzać ankietę CAWI dotycząca komunikacji wewnętrznej wśród pracowników? Jak badać świadomość marki za pomocą ankiet? Nowe technologie kształtują sposób przeprowadzania badań ankietowych Ankieta, czy kwestionariusz – co jest lepsze? Ankiety online - ich mocne strony Jak długo powinna trwać ankieta CATI? Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Czy badania CAWI gwarantują wiarygodne wyniki? Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.