Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania

Wybór firmy badawczej w głównej mierze zależy od celu, który został postawiony przed procesem nakierowanym na zbadanie określonego tematu.

Wykorzystane narzędzia w procesie badawczym powinny być dopasowane do specyfiki badania, a tym samym powinny one uwzględniać odbiorców badania – ich kompetencje oraz ogólną specyfikę grupy. Dzięki temu możliwym będzie przeprowadzanie procesów nakierowanych na osiąganie przyjętych celów.

 

Jak wybrać firmę badawczą?

Jeśli w procesie badawczym mają zostać zastosowane innowacyjne narzędzia, należy poszukać taką firmę, która:

 • posiada doświadczenie w podobnych procesach;
 • będzie posiadać zasoby personalne odpowiednie do postawionego celu;
 • cieszy się dobrymi opiniami oraz rekomendacjami.

Każda z tych kwestii pozwoli na wybranie innowacyjnej firmy badawczej, która będzie w stanie przeprowadzić procesy badawcze na najwyższym poziomie. Oznacza to, iż zastosuje ona narzędzia, które pozwolą na szybkie gromadzenie i analizowanie danych.

 

Na co pozwalają innowacyjne metody?

Co więcej innowacyjne metody powinny dawać szansę na:

 • bieżące śledzenie wyników badania;
 • dodawanie treści audiowizualnych;
 • ułatwienie kontaktu między badaczami, badanymi  i zlecających badanie;
 • zwiększenie bezpieczeństwa pozyskiwania danych oraz anonimowości ankietowanych.

Innowacyjne metody w zależności od wykorzystywanych narzędzi, dają szansę na podnoszenie jakości procesów badawczych np. poprzez utrzymywanie pozytywnych relacji z ankietowanymi oraz śledzenie niepokojących tendencji w procesie badawczym.

 

Co dają innowacyjne metody?

Wśród innowacyjnych metod można wyróżnić na przykład badania realizowane w pełni za pomocą Internetu (CAWI) bądź wywiady telefoniczne, które realizowane są ze wspomaganiem komputera (CAPI). Takie nowoczesne metody pozwalają na podnoszenie jakości procesu badawczego, a to oznacza:

 • podtrzymywanie logicznego ciągu badania;
 • wprowadzanie danych bezpośrednio do systemu i ich bieżąca analiza;
 • personalizowanie ankiet w odpowiedzi na postawione przed procesem zadań;
 • automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

 

Zastosowane rozwiązania wpływają na jakość

Skorzystanie w procesie badawczym z usług profesjonalnych firm, z pewnością wpływa nie tylko na jakość pozyskiwanych informacji, ale przede wszystkim powala na skuteczne zastosowanie pozyskanych rekomendacji w procesie badawczym. Innowacyjna firma badawcza skupiając się na zastosowaniu najlepszych rozwiązań, pozwala na pozyskiwanie wiarygodnych danych w relatywnie krótkim czasie przy zminimalizowaniu kosztów finansowych.

Tagi

firmy badawcze rzetelna firma innowacyjna firma innowcyjna firma badawcza
Przeziębienie czy alergia – jak rozróżnić? erecepta – innowacja która podbija serca Polaków Krótkowzroczność związana z małą ilością snu i czasu spędzanego przed ekranem Cukrzyca: 7 rzeczy, które zbyt często ignorujemy Dlaczego warto przeprowadzać ankietę CAWI dotycząca komunikacji wewnętrznej wśród pracowników? Jak badać świadomość marki za pomocą ankiet? Nowe technologie kształtują sposób przeprowadzania badań ankietowych Ankieta, czy kwestionariusz – co jest lepsze? Ankiety online - ich mocne strony Jak długo powinna trwać ankieta CATI? Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Czy badania CAWI gwarantują wiarygodne wyniki? Data management, czyli zarządzanie danymi Zarządzanie badaniem klinicznym. Kto powinien się go podjąć? Analiza rynku. Rozwój firmy w oparciu o badania Ankiety online. Budowa silnego marketingu firmy Konsultacje telemedyczne z fizjoterapeutą dobrą opcją na ominięcie kolejek Czy technologia może dobrze wpłynąć na opiekę zdrowotną? Niekomercyjne Badania Kliniczne - dla kogo i z jakim skutkiem? Badania ankietowe - poradnik dla przedsiębiorcy Badania ankietowe pacjentów - wszystko, co chcesz wiedzieć o swoich pacjentach Badania ankietowe – wiemy jak osiągnąć sukces w biznesie Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o badaniach satysfakcji pracowników BioStat® - innowacyjna agencja badawcza Statystyka – analiza i metody Jak przygotować się do realizacji procesu badawczego? Fizjoterapeuta i badanie przedmiotowe z pomocą EDM Badanie 360 stopni – wszechstronny obraz pracownika Na co zwrócić uwagę realizując badanie kompetencji? Co o Mundialu mówią badania ankietowe? Czym się wyróżnia innowacyjna firma badawcza? Innowacyjna firma badawcza podnosi jakość realizowanego badania Precyzyjne badania opinii klientów Procesy skupione na poprawie sytuacji O wyborze firmy badawczej Opinia w świetle zachodzących zmian Ujmowanie rynku w procesach badawczych Badania naukowe w procesie wzrostu Satysfakcja jako miernik świadczonych usług Wpływ wiedzy o konsumencie na podejmowane działania Metody badania rynku Badania marketingowe jako źródło wiedzy Zachowanie konsumenta a badania omnibusowe Zrozumieć fenomen procesu badawczego CATI... coś więcej niż system System ambitnego badacza - eCRF Tajemniczy Klient - sposób na poprawę jakości obsługi CATI jako metoda analizy rynku Jak powinna przebiegać współpraca z agencją badawczą? Raporty rynkowe szansą na pokonanie konkurencji Badania satysfakcji z pracy dla Twojej firmy W jakim celu warto przeprowadzić badania rynku gier komputerowych? Po czym rozpoznać dobre firmy badawcze? Badania rynku farmaceutycznego, czyli przewaga dzięki informacji Badania opinii pracowników – skuteczny sposób na zgrany i profesjonalny zespół Badania klienta i poszczególne etapy jego realizacji Agencja badawcza – dokonaj właściwego wyboru Firma badawcza – jak wybrać najlepszą?
Badania ankietowe od 4 zł.